BO JAK NIE MY TO KTO ...
Slider

Świąteczne spotkanie Międzyszkolnego Klubu Dyskusyjnego

Kategoria: Biblioteka Opublikowano: środa, 20, grudzień 2017

Spotkanie Międzyszkolnego Klubu Dyskusyjnego odbyło się  19.12.2017 r. w bibliotece Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida. Żeby podtrzymać świąteczny nastrój, zdecydowaliśmy, że  podyskutujemy  o „Opowieści wigilijnej”   Ch. Dickensa.

Zaczęliśmy od krótkiej prezentacji sylwetki pisarza, który w swych utworach często poruszał problem niesprawiedliwości i krzywdy społecznej oraz bezduszności praw wobec ludzi ubogich.

Głównym bohaterem książki jest Ebenezer  Scroog, skąpy, samolubny i bezduszny kupiec, którego w Wigilię Bożego Narodzenia nawiedzają duchy, ukazując mu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Pod wpływem tych niezwykłych wydarzeń, Scroog nie tylko polubił święta, ale stał się hojnym, serdecznym, uśmiechniętym człowiekiem. Podczas spotkania dyskutowaliśmy o tym jaki wpływ na postępowanie głównego bohatera miały pojawiające się duchy, co sobie uświadomił i dlaczego zmienił postawę życiową.  Refleksją ogólną po dyskusji było stwierdzenie, że każdemu z nas przydałaby  się taka „duchowa analiza życia”.

Odsłony: 245