BO JAK NIE MY TO KTO ...
Slider

Dzień Języków Obcych 2018

Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 28, marzec 2018

Co roku ten dzień obchodzimy  pod innym hasłem. W zeszłym roku podróżowaliśmy po Stanach Zjednoczonych, a w tym roku motywem przewodnim  z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych był „The Easter Time”.

Mieliśmy okazję poznać tradycje wielkanocne, skosztować tradycyjnych potraw   z różnych zakątków świata, takich jak Hiszpania, Grecja, Francja, Włochy, Niemcy, Szwecja i Rosja.

Tegoroczny konkurs oceniało również zacne Jury. Przewodniczącym Komisji Konkursowej jak co roku był Dyrektor Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu Pan Jarosław Drwięga,  a wspierali go Ksiądz Kanonik dr Mariusz Klimkowski Proboszcz naszej Parafii, Prezes  Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego Pan Leszek Sarnowski oraz nasza Pani Bożenka Stańczak – nauczyciel języka rosyjskiego.

Poziom prezentacji klas z roku na rok jest coraz wyższy, uczniowie podczas Dnia Języków Obcych wykazują ogromną kreatywność i zaangażowanie za co bardzo im dziękuję. Słowa uznania należą się również wychowawcom za wsparcie swoich podopiecznych.

Jurorzy i w tym roku mieli trudne zadanie, ale jak to bywa podczas konkursu, ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać. Zwycięskie klasy to: klasa II T; II LO i I T. Gratulujemy wszystkim klasom nie tylko tym nagrodzonym gdyż różnica w punktacji była naprawdę niewielka.

Szczególne podziękowania jak co roku składam Prezesowi Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego Panu Leszkowi Sarnowskiemu za ufundowanie nagród dla naszych uczniów.  

A.B.

Odsłony: 2145