BO JAK NIE MY TO KTO ...
Slider

XI Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich "Stół Wielkanocny" 2018

Kategoria: Aktualności Opublikowano: piątek, 23, marzec 2018

W piątek 23 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się XI Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich "Stół Wielkanocny". Uroczystego przywitania gości i rozpoczęcia imprezy dokonali Starosta Powiatu Sztumskiego Wojciech Cymerys i Dyrektor Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu Pan Jarosław Drwięga.

W przeglądzie wzięło łącznie udział jedenaście Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z powiatu sztumskiego. Uczestnicy przeglądu to: Koło Gospodyń Wiejskich z Przezmarku, Koło Gospodyń Wiejskich w Dworku, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Mikołajczanki”, Osiedlowe Stowarzyszenie w Jasnej, WTZ w Koniecwałdzie, Forum Żuławskich Dziewczyn - Żuławka Sztumska, Stowarzyszenie Mieszkańców Jasnej i Okolic jak również Zespół Szkół w Dzierzgoniu, Zespół Szkół Zawodowych w Barlewiczkach, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kołozębiu, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Uśnicach, oraz Wielka Konfraternia Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła z Parpar. Wspaniale udekorowane potrawy wielkanocne, barwne przybrania stołów tworzyły niezwykły nastrój jak i przyjemne, apetyczne widowisko. Poszczególne grupy prezentowały na swoich wielkanocnych stołach "Śniadanie wielkanocne" składające się z minimum trzech potraw. Trudno wymienić wszystkie potrawy, królowały jajka, mazurki, baby, biała kiełbasa, żurek i przeróżne mięsa. Uczestnicy uświetniali imprezę wspaniałymi występami artystycznymi - z naszej szkoły był to zespół Norwid Folk Dance. Nagrodę główną za najładniejszy koszyk wielkanocny otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Uśnicach, nagrodę za wyróżnienie otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Dworku a wyróżnienie otrzymał Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu.

 

Odsłony: 1911