previous arrow
next arrow
Slider

Warsztaty w ramach projektu "Adwokat przydaje się w życiu"

Category: Aktualności Published: Monday, 26 March 2018

W poniedziałek 26 marca 2018 r. uczniowie wzięli udział w warsztatach pod hasłem: "Wkraczając w dorosłość", które poprowadził Pan Maciej Sokołowski- adwokat z Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.

W pierwszej części  zostały omówione przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstwa przeciwko mieniu oraz przestępstwa  przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Adwokat  przedstawił bardzo ciekawie swoją pracę, odwołując się do życiowych przypadków  i sytuacji, wciągając przy tym do dyskusji młodzież. Poruszył  temat naruszenia nietykalności cielesnej, kwestię winy umyślnej i nieumyślnej oraz bezpieczeństwa w sieci. W drugiej części spotkania adw. Maciej Sokołowski odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów, a było ich naprawdę dużo i dotyczyły różnych kwestii. Warsztaty odbyły się w ramach udziału w projekcie edukacyjnym "Adwokat przydaje się w życiu".

M.Z.

Hits: 2243